STIGA kaablivaba robotniiduk A1500

3149,00 

Max niidetav ala (m²) 1500
Aku Li-Ion 1×5,0 Ah
Mootori tüüp Harjavaba
Keskmine tööaeg (+- 20%) 2 h 30 min
Keskmine laadimisaeg 2 h
Niidumeetod Korrapärane
Niidulaius 18cm
Niidukõrgus (mm) 20-60mm
Niidukõrguse reguleerimine Elektriline
Tera tüüp 4 lendtera
Tera kiirus 2850 p/min
Max niidukiirus 22 m/min
Tee laadimisjaama Otse
Bluetooth vastuvõtja On
Vihmaandur Jah
Maksimaalne lõikekiirus m/min 22
Max kaldenurk 45%
Max kaldenurk perimeetril 20%
Virtuaalne tsooni välistamine Lisavarustusena
GPS Jah
Äpi ühenduvus GPRS-4G
GPS tugijaam Jah
Kaasas olev andmesidepakett 750 niidutundi / 1 aasta
Stiga AGS tehnoloogia Jah
Põrkeandur Jah
Tõsteandur Jah
Äpist lukustamine Jah
Kaal koos akudega (kg) 8,5

Laos

Kategooriad: , , Tootekood: 2R7102028/ST1 Sildid:

STIGA kaablivaba robotniiduk A1500 – juhtmevaba uue põlvkonna robotniiduk

Stiga insenerid ja disainerid on välja tulnud uupõlvkonna robotniidukiga, milles on ühendatud uusimad tehnoloogiad ja kasutusmugavused.  5,0 Ah liitiumioonakudel töötav robotniiduk sobib murualadele kuni 1500 m². Järjestikune tööaeg täislaetud akudega on kuni 2h 30 minutit. STIGA A1500 muruniiduk – uue põlvkonna, täielikult autonoomne, juhtmevaba AGS-tehnoloogiaga mururobot.

Uute STIGA A-seeria robotite paigaldamiseks ei ole vaja piirdekaablit. Märkige kogu oma krunt mobiiltelefoni abiga lihtsalt robotiga sõites mööda soovitud ala piiri. Robot skaneerib aktiivselt aeda, et otsustada, kus ja millal niita, kasutades patenteeritud AGS (Active Guidance System) algoritmi kombineerituna RTK-GPS-iga tehnoloogiaga, algoritm, mis parandab veelgi GPS RTK signaali töökindlust.

STIGA A-seeria robotid optimeerivad aku kasutamist, töötades organiseeritud niidumustreid kasutades, mis tähendab, et nad ei niida enam juhuslikult. Robotil on mitu programmi erinevate niidusuundade jaoks. Liigse niitmise vältimiseks saab kasutaja seadistada kuni 10 niidutsooni. Liitiumioonaku kasutamist iseloomustab vastupidavus ja see ei saasta keskkonda. Tugev plastkorpus neelab müra ja vibratsiooni, sest on valmistatud polüpropüleenist ja 30% talkmaterjalist.

Kompaktne ja kerge STIGA A-seeria robot suudab niita erineva kujuga aedades – hõlpsasti manööverdades kitsastes kohtades, ümber puude ja põõsaste. Kuna robot on ideaalselt tasakaalustatud, saab see hõlpsalt hakkama erinevate ebatasasustega ja suudab ronida kuni 45% (24°) nõlvadel. STIGA A-seeria robotil on kaks elektroonilist aju (toiteplaat ja loogikaplaat), mis orienteeruvad ja otsustavad, millal ja kus lõigata. Roboti on võimalik juhtida robotil oleva intuitiivse klaviatuuriga ja lisaks ka Bluetooth-ühenduse kaudu oma nutitelefonist, kasutades mobiilirakendust STIGA.GO.

Niitmine

STIGA kaablivaba robotniiduk A1500 töötab 4 vabalt pöörleva žilettterava teraga, mille niidulaius on 18 cm. Tera purustab niidetud muru ja laotab selle tagasi pinnasele, luues kasvavale murule loodusliku väetise. Lõikekõrguse asendid on elektriliselt reguleeritavad vahemikus 20-60 mm. Töötades vaid 2 korda päevas kuni 2,5 tunniste niidutsüklitega suudab STIGA robotniiduk hooldada kogu soovitud murupinna. Nii jääb rohkem aega aias mõnulemiseks ja jätab võimaluse murul pärast niitmist “paraneda”. Tänu takistuse tuvastamise anduritele peatub robot takistusega kokku puutudes ja muudab automaatselt liikumissuunda.

STIGA.GO mobiilirakendus võimaldab määrata kindla niiduaja ja välistada alad, mida sa ei soovi niita ja robot sinna ei lähe. Võimalik kasutada häälkäsklusi Alexa häälassistendi abil. Samuti on robotil kaitse varguse vastu – roboti lõiketsoonist väljas olles saadetakse kasutajale teade.

Kolm andurit aitavad reageerida ümbritsevale:

 • Vihmaandur – saadab roboti tagasi laadimisjaama kui sajab vihma.
 • Põrkeandur – tänu takistuste tuvastamisele robot peatub ja muudab automaatselt liikumissuunda, vältides nii ka terade kahjustamist.
 • Tõsteandur – peatab roboti üles tõstmisel automaatselt lõiketerad.

Uudse lahendusena on robotniidukil eemaldatav pealiskate, mida võib pesta jooksva vee all. Robot vastab IPX5 niiskuskaitsele. Selline lahendus võimaldab hoida robotniiduki alati puhta ja hooldatuna.

Andmesidepakett

Stiga robotniidukil A1500 on ostes kaasas andmesidepakett, mis sisaldab 750 niidutundi või ajaline limiiti 1 aastat alates esimesest niitmisest.

Hiljem on võimalus soetada STIGA.GO mobiilirakenduse kaudu erinevaid andmesidepakette:

 • S pakett – 200 niidutundi (29.90€);
 • M pakett – 500 niidutundi (69,90€);
 • L pakett – 1000 niidutundi (129,90€);
 • XL pakett – 2000 niidutundi (239,90€).

Ei tea mis robotit valida? Aitame sind!  Kas soovite spetsialisti poolt paigaldust?*
  Kas soovite App’i teel juhitavat mudelit?*